CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Dziś po mszy sobotniej o 17.00 (30 I) spotkanie z dziećmi odnawiającymi przyrzeczenia Chrztu św. W następną sobotę zapraszam na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.
2.Mszę gregoriańskie w intencji ks. kan. Henryka w tym tyg. w Maszewie o 17.00.
3.W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Mszę św. w Maszewie o 17.00 i Brwilnie o 18.00. Ofiarami na tacę wesprzemy materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek spowiedź i msza w Brwilnie o 16.30, a w Maszewie o 17.30. Chorych odwiedzać będę jeśli wyrażą taką wolę.
5.Są do odbioru stroje komunijne dzieci. Proszę odbierać je w tygodniu, gdyż w niedzielę pomiędzy mszami jest mało czasu.
6.Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 1500zł.
7.Plan plebanii znajduję się na stronie parafii w zakładce Galeria.
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary – Bóg zapłać. W minionym tygodniu ofiary złożyli przyjmujący po kolędzie. Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
9.Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego.