II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1.Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli stycznia.
2.W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Święte w święto Trzech Króli będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
3.W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na potrzeby Misjonarzom.
4.W piątek będę odwiedzał chorych z racji I piątku miesiąca, który był w Nowy Rok. Chętnych proszę o zgłoszenie telefoniczne.
5.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
6.Bóg zapłać za wywiezienie z cmentarzy śmieci biodegradalnych panom: w Maszewie Waldemarowi Matlędzę, w Brwilnie Jakubowi Jastrzębskiemu.
7.W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Teraz odwiedzam tylko tych, którzy pomimo epidemii chcą, aby ich odwiedzić. Chętnych proszę o kontakt.
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary – Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.