TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

1.W trzecią niedzielę Wielkanocy obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
2.W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
3.W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy prosili Boga o liczne i święte powołania do służby w Kościele. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. Spowiedź w piątek w Brwilnie o 16.30; w Maszewie o 17.30.
4.Chorych będę odwiedzał w I piątek jak miesiąc temu, czyli tylko tych którzy o taką posługę poproszą telefonicznie.
5.W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc ? maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszych kościołach nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie: w Maszewie o 16.45, natomiast w Brwilnie o 18.00.(z wyjątkiem I piątku miesiąca). W niedziele nabożeństwo majowe będzie odprawiane przed godz. 16.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
6.W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
7.W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.
8.4 maja wspominamy w Liturgii Kościoła św. Floriana, patrona strażaków. O godz. 18.00 w Brwilnie odprawię Mszę Świętą w intencji strażaków z naszej parafii.
9.Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej będziemy się modlić o deszcz dla wysuszonej ziemi.
10.Zgodnie z rozporządzeniem na cmentarzu nie może się znajdować więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy. Oczywiście uczestnicy liturgii powinni mieć maski zasłaniające usta i nos, oraz powinni zachować odległość 2 m między osobami.
11.Wszystkim parafianom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowieniu Chorych.