TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W sobotę po mszy o 17.00 odbyło się spotkanie z dziećmi przystępującymi do I komunii św., na przyszłą sobotę zapraszam dzieci II komunijne i ich rodziców.
  2. Jutro Dzień Kobiet – pamiętajmy o naszych Paniach w modlitwie i bądźmy zawsze życzliwi.
  3. W przyszłą niedzielę o 11. Msza św. w intencji nowo zawiązanej Róży św. Józefa i ks. kan. z racji urodzin – int Parafian.  
  4. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 16.30 w Maszewie i 18.00 w Brwilnie i niedzielnych Gorzkich żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  5. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.
  6. Do kościoła w Brwilnie zakupiłem nową drogę krzyżową, wisząca w kościele czarno-biała nie pasowała do wystroju i pochodziła z czasów powojennych. Zakupiłem również nową figurę Chrystusa zmartwychwstałego, stara gipsowa była już zniszczona i popękana. 
  7. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Bóg zapłać za życzliwość, ofiary duchowe i materialne.
  8. Zachęcam do wsparcia Caritas poprzez zakupienia baranka z czekolady w cenie 5 zł. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy składać w sklepach w Brwilnie i w Maszewie w „Kubusiu”, oraz do skarbonek umieszczonych przy wejściu do kościołów.  
  9. Tradycyjnie zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Oprócz zwykłego numeru w tym tygodniu jest numer specjalny poświęcony tylko i wyłącznie św. Józefowi w cenie 9 zł.
  10. Od przyszłego tygodnia zacznę odwiedzać rodziny naszej parafii. Rozpocznę tzw. kolędę. Mija już 3 tygodnie od mojego zaszczepienia, dlatego moje odwiedziny nie będą nieść ryzyka zarażeniem korona wirusem.

15 marca poniedziałek od 14.00  ul. – Płocka od nr.86 do 38, po drugiej stronie od 31 do 1 i Kościelna.

16 marca wtorek od 15. 00 – ul. Spacerowa (od leśniczówki do Płockiej), Jałowcowa i  Miętowa.

17 marca środa od 15.00 – ul Wrzosowa od 114 do 92 i  Leszczynowa.

18 marca czwartek od 15.00 – ul. Wrzosowa od1 do 15(nieparzyste),  Jagodowa i Poziomkowa.

11. W sobotę 20 marca będziemy mieć dzień spowiedzi, będą zaproszeni księża. Już dziś zapraszam  do Maszewa Dużego na godzinę 9.00, 11.00 i 19.00. W Brwilnie spotkamy się o 17.30.