UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.Dziś po raz ostatni msza sobotni jest odprawiana jako niedzielna. Po mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Po bierzmowaniu w środę chcę pójść na kolędę. Mam nadzieję, ze już teraz sytuacja epidemiologiczna na to pozwala.
2.Dziś o 11.00 naszą parafię nawiedzą relikwie św. Kaspra del Bufalo – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa i Wspomożyciela, który wyprasza łaskę uzdrowienia z chorób nowotworowych. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Sebastian Pięta – Misjonarz Krwi Chrystusa z Ożarowa. Peregrynacja relikwii św. Kaspra del Bufalo będzie najpierw w domach członów Wspólnoty Krwi Chrystusa. Następnie relikwie mogą odwiedzić każdą chętną rodzinę. Zgłoszenia w zakrystii parafialnej lub u Pani Teresy Kaczorowskiej nr tel.784 631164.
3.Boże Ciało 3 czerwca w czwartek. W Brwilnie ołtarze przygotują jak zwykle grupy i mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Już drugi raz będzie ułożony dywan kwiatowy wokół kościoła. Bardzo proszę, aby kwiaty posegregowane kolorystycznie oddawać pani Agnieszce Klaś. W Maszewie Dużym, bardzo proszę, aby znalazła się w każdej z ¼ części osoba, która by zainicjowała i zorganizowała zrobienie ołtarza.
4.W pierwszy piątek odwiedziny chorych od 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Maszewie i spowiedź od 17.00, później Msza święta.
5.W sobotę 5 VI spowiedź kandydatów do bierzmowania od 12.30. Po spowiedzi każdy otrzyma krzyż, który będzie mieć podczas sakramentu. Próba generalna przed bierzmowaniem też w sobotę o 16.00.
6.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne na potrzeby naszej Parafii. W ostatnim tygodniu ofiary złożyli państwo: Moderaccy z Mańkowa 200zł, Barbara i Edward Zalewscy 500zł, anonimowo 200zł, Panowie Roman Myśliński wraz z Tomaszem Myślińskim przy pomocy Marcina Zalewskiego doprowadzili do budowanej plebanii instalację wodną i gazową. Pan Jan Tarka dokonał poprawek malarskich w kościele, a panowie Arkadiusz i Władysław Trojanowscy przywieźli do kościoła w Maszewie regał na dekoracje.