Uroczystość Trójcy Świętej

1.Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: ?Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu??. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą ? jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
2.Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
3.W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy po jednym ołtarzu przy kościołach w Brwilnie i Maszewie i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Ołtarz w Brwilnie przygotują Druhowie z Maszewa. W Maszewie ołtarz przygotuje osoby już wcześniej o to poproszone. Wystarczy stolik nakryty białym obrusem, na stoliku dwie świece i niewielki krzyż. Można też obok ustawić dwa wazony z kwiatami. Nie robimy dużych ołtarzy. Wierni, obecni na procesji wokół kościoła, niech zgromadzą się przy ołtarzu, zachowując odpowiednie odległości między osobami. Porządek nabożeństw jest niedzielny, natomiast procesję będą po mszy o 9.30 w Brwilnie i 11.00 w Maszewie.
4.Jutro będziemy obchodzić wspomnienie patronki kościoła filialnego w Maszewie ? św. Jadwigi królowej. W związku z tym, że dziś jest uroczystość św. Trójcy odpust przeniosłem na najbliższą niedzielę. Po mszy o 11.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
5.Pan Wiesław Szer sukcesywnie odnawia ławki w kościele w Maszewie.
6.Trwają pracę przy układaniu kostki na schodach kościoła w Maszewie. Bóg zapłać panom, którzy każdego dnia pracowali: Romanowi Myślińskiemu, Janowi Tarce, Kazimierzowi Zielińskiemu. Z pomocą przychodzili panowie: Henryk Kaczorowski, Marcin Zalewski, Krzysztof Kaczorowski, Zygmunt Borowski. Pani Bożena Przepiórkiewicz przychodziła gotować nam posiłki. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w prowadzone prace. Państwo Trojanowscy dbając o bezpieczeństwo przychodzących do kościoła, ufundowali na schody trzy bardzo estetyczne poręcze. Dziękuję też za pomoc panu Markowi Malinowskiemu.
7.W zeszłym tygodniu na trwające pracę otrzymałem ofiarę z Brwilna 1000zł, z Wycinek 500zł, od chorych odwiedzanych w I piątek miesiąca 300zł.
8.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
9.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.