1.Po mszy św. w sobotę odbyło się spotkanie kandydatów do bierzmowania, w przyszłą sobotę zapraszam dzieci przygotowujących się do I komunii św.
2.Przypominam, że msza sw. o godzinie 11.00 w niedzielę jest z udziałem dzieci. Na tej mszy św. śpiewa schola i jest kazanie również skierowane do dzieci. Zachęcam do udziału naszych młodych parafian w tej mszy św.
3.Są do odbioru stroje komunijne.
4.We wtorek 22 lutego przypada rocznica objawień Pana Jezusa Miłosiernego. Na godzinę 17.00 zaprasza ks. Biskup wraz z siostrami.
5.Nasz pan Organista miał zawał, polecajmy go w naszych modlitwach. Dziękuję za zastępstwo panu Leszkowi Klaś i Pawłowi Witkowskiemu.
6.Od poniedziałku 28 lutego rozpoczniemy kolędę.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary na kościół -300zł.
8.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, jest też Mały Gość Niedzielny.
9.Moi drodzy dla wielu osób wizyta księdza, błogosławieństwo domu i rodziny jest czymś bardzo ważnym. Wielu innych w dobie pandemii, obawia się takiej wizyty. Z ogromnym szacunkiem i zrozumieniem podchodzę zarówno do tych, którzy są gotowi przyjąć nas z wizyta duszpasterską, jak i do tych, którzy nie są jeszcze na to gotowi. Dlatego też kolęda w tym roku będzie miała następujący przebieg: Będziemy tradycyjnie, tak jak to było przed pandemią, odwiedzać domy. Proszę jednak, aby ci którzy chcą przyjąć ks. otwierali furtki do swoich posesji, będzie to dla nas znak, iż taka rodzina jest gotowa na odwiedziny księdza. Te rodziny, które będą w tym czasie na kwarantannie, lub które nie są jeszcze gotowe na tradycyjny sposób kolędowania proszę aby poinformowały o tym sąsiada, który przyjmuje księdza. Wiem, że w naszej parafii są wierni, którzy chcą się spotkać z księdzem osobiście i nie mają możliwości aby przyjechać do kościoła, ani przyjść na Mszę Św. Do kolędy przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim krzyż, świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Proszę, aby dzieci i młodzież ucząca się przygotowali zeszyty lub ćwiczenia od religii (coś co świadczy o tym, że dane dziecko czy młodzież uczęszcza na katechezę). Kandydaci do sakramentu Bierzmowania niech przygotują indeksy. Kolędę rozpoczynamy zazwyczaj o godzinie 15.00. Jeśli będzie czasem póżniej, lub wcześniej zawsze taka informacja pojawi się obok. Wraz ze mną kolędować będą ks. Radosław Zawadzki – prefekt naszego WSD i ks. Wojciech Krószewski- ojciec duchowny WSD.
Brwilno:
28 luty 2022 godzina 15.00 pon.
ul. Spacerowa (od leśniczówki do Płockiej), Jałowcowa i Miętowa.
ul. Wrzosowa od1 do 15(nieparzyste), Jeżynowa, Jagodowa i Poziomkowa.
ul. Wrzosowa 17-41 (nieparzyste)Grzybowa, Żurawinowa, Kalinowa, Dereniowa
1 marca 2022 godzina13.00 wt.
ul. Płocka od nr.86 do 38, po drugiej stronie od 31 do 1 i Kościelna.
2 marca 2022 godzina 15.00 śr.
ul. Wrzosowa od 2 do 90 (parzyste)
3 marca 2022 godzina 15.00 czw.
ul. Płocka od 36 do 2 (parzyste), Laurowa, Lawendowa do nr. 13.
5 marca 2022 godzina 9.00 sob.
ul Wrzosowa od 114 do 92 i Leszczynowa.
5 marca 2022 godzina 13.00
ul. Różana i Wenecka sob.