SZÓSTA NIEDZIELA

1.W poniedziałek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, m.in. do Bułgarii i na Morawy. Wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
2.W święto Cyryla i Metodego modlimy się za narody słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi różne narody, tradycje i obrządki.
3.Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
W sobotę 22 lutego 2022 r. minię 91 rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku. Biskup Płocki i Siostry zapraszają do sanktuarium na uroczystości, które będą we wtorek 22 lutego o 17.00.
4.Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w sobotę
5.Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii 400 i 500zł, oraz ofiary składane przy okazji kolędy. Epidemia pomału wygasa i w związku z tym w marcu rozpoczniemy wraz z wspomagającymi mnie księżmi wizytę duszpasterską zwaną kolędą, przełożoną ze stycznia.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.
7.W Gościu Niedzielnym do którego lektury zachęcam znajdziemy kolejną płytę CD z Biblią.
8.Zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w terminie od16 września do 23 września w cenie 3276zł.
9.Zapraszam po odbiór alb komunijnych. Cena sukienki 210zł, alby dla chłopca 160zł.