PIĄTA NIEDZIELA

1.W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
2.Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.
3.Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego.
4.Do odbioru są alby komunijne. Tak jak zapowiadałem chłopcy płacą za strój 160zł, a dziewczynki 210zł.
5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary – Bóg zapłać. Otrzymałem na budowę plebanii 1000zł, jak również od przyjmujących po kolędzie. Bóg zapłać za rozebranie dekoracji w kościołach w Brwilnie – państwu Zofii i Edwardowi Różyckim; w Maszewie – państwu Monice Zalewskiej, Joannie Berdek, Katarzynie Tarnowskiej, Janowi Tarce, Ryszardowi Ignaczakowi, Edwardowi Zalewskiemu. Dziękuję też za prace panu Robertowi Wyrzykowskiemu i Lechowi Wawrzyńskiemu. Z serca dziękuję zaangażowanym w życie naszej wspólnoty parafialnej.
6.Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi św. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.