CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Mszę św. w Maszewie o 17.00 i Brwilnie o 11.00. Ofiarami na tacę wesprzemy materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
2.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek spowiedź i msza w Brwilnie o 16.30, a w Maszewie o 17.30. Odwiedziny chorych od 8.00.
3.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary – Bóg zapłać. W minionym tygodniu ofiary złożyli przyjmujący po kolędzie. Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
4.Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego.