TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Dziś Niedziela Słowa Bożego. Mamy sobie uzmysłowić, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień.
2.W sobotę po mszy o 17.00, która jest już zaliczana jako niedzielna – spotkanie dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
3.Na okres ferii zimowych spotkania z grupami przygotowującymi się do sakramentów będą zawieszone.
4.Msza sobotnia z racji pandemii pozostanie jako niedzielna.
5.Trwa okres kolędy na zaproszenie. Kolęda powszechna będzie po fali OMIKRONA.
6.W poniedziałek o 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
7.W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające we wtorek, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
8.Przyszła niedziela jest ostatnią podczas której spotkanie KŻR i zmiana tajemnic.
9.Prace w wykończeniowe w miarę możliwości na plebanii trwają. W ostatnim tygodniu zostały zainstalowane przed budynkiem panele fotowoltaiczne, które kosztowały 37.900zł. Zdecydowałem się, aby je założyć po ostatnim rachunku za gaz, który wynosił ponad 5.000 zł za okres od październik grudzień.
10.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary – Bóg zapłać. W zeszłym tygodniu otrzymałem ofiarę 500zł. Swoją pracą wsparli naszą parafię pan Robert Wyrzykowski z Maszewa i pani Elżbieta Lipińska z Brwilna. Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
11.W Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego 27 jest Lodówka Społeczna przeznaczona dla osób bezdomnych i tych, którym nie wystarcza od 1go do 1go. Przed i po świętach było pełno jedzenia dziś lodówka jest pusta. Jeśli zostaje nam jakieś jedzenie: sałatki, wędliny, serki – zanieśmy tam. Dzięki temu kogoś nakarmimy. Mile widziane: kawa, herbata, gorące kubki, zupki chińskie.
12.Zachęcam do czytania Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.