Boże Narodzenie

1.W zeszła niedzielę do domu Ojca odszedł ks. kan. Henryk Lipka długoletni duszpasterz tej Parafii. Wiele osób z potrzeby serca zaangażowało się, aby uroczystość ta przebiegła jak najbardziej okazale. Nie sposób podziękować wszystkim indywidualnie z nazwiska. Każdemu jednak za gest życzliwości i wsparcie dziękuję. Ks. kan. Henryk spoczął w pieczarze, którą wybudował nieodpłatnie pan Marek Malinowski. Bóg zapłać. Nam Parafianom pozostało teraz godnie miejsce to upamiętnić stawiając nagrobek. Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć tą inicjatywę ofiarą to bardzo proszę włączyć się w zbiórkę.
2.Mieszkańcy nowej miejscowości w naszej Parafii Mańkowa ufundowali do kościoła w Maszewie gong, który będzie obwieszczał podczas Mszy Św. zstąpienie Chrystusa na nasz ołtarz w czasie przeistoczenia.
3.Za wspólne kolędowanie przed pasterką dziękuję naszemu zespołowi muzycznemu.
4.Serdecznie dziękuję za zrobienie dekoracji na Boże Narodzenie w kościele w Brwilnie państwu Zofii i Edwardowi Różyckim, Grzegorzowi Rosiakowi, Jadwidze, Sławomirowi, Damianowi, Dominice, Zuzannie Jankowskim, Dominikowi Klaś, Mariuszowi Szymańskiemu.
5.Kościół w Maszewie dekorowali: Katarzyna Tarnowska i Monika Zalewska, wspierali je Jan Tarka, Marcin Zaleski, Edward Zaleski, Kazimierz Zieliński. Choinki ofiarował do kościołów pan Krzysztof Joniak z Maszewa nad Wisła. Dziękuję też za jodłę panu Grzegorzowi Sobczakowi.
6.W okresie świąt Bożego Narodzenia zwyczajowo była wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odwiedzę Was moi kochanie w okresie wiosenno letnim w zależności od sytuacji. Będę chciał, aby było to po Wielkiej Nocy. Jeśli jednak, ktoś chciałby abym pobłogosławił dom teraz to będę odwiedzał Tych, którzy wyrażą taką wolę indywidualnie teraz. Proszę więc o kontakt chcących przyjąć mnie w swoich domach teraz.
7.Gość Niedzielny jest w tym tygodniu jest dwutygodnikiem, dwa razy obszerniejszym i kosztuje 10zł.
8.Bóg zapłać za ofiarę panu Rajmundowi Zaczek na potrzeby naszej parafii.
9.Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie. Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.
10.Umiłowani Diecezjanie!
Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję!
Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem –

† Piotr Libera
Biskup Płocki