Pogrzeb ks. kan. Henryka Lipki

W niedzielę 20 grudnia zmarł ks. kanonik Henryk Lipka. Był 33 lata proboszczem w Parafii p. w. św. Andrzeja Apostoła w Brwilnie. Podczas posługiwania w tej wspólnocie między innymi zbudował kościół w Maszewie Dużym przy, którym pragnął spocząć.

Wypełniając wolę śp. ks. kan. Henryka uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dziś 22 XII 2020 w Brwilnie o godzinie 18.00 od różańca, po którym Msza Św. koncelebrowana. Słowo Boże skieruje ks. prof. Henryk Seweryniak. Po Mszy św. wspólnota parafialna rozpocznie modlitewne czuwanie.

Ciało ks. Henryka zostanie przewiezione przez Druhów Strażaków 23 grudnia o godzinie 12.00 do kościoła filialnego w Maszewie Dużym, gdzie w oczekiwaniu modlitewnym ofiarowanym w intencji Zmarłego będziemy trwać do 13.00. Wtedy rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Marcinkowskiego, który też wygłosi homilię. Po Mszy św. złożymy ciało w pieczarze usytuowanej na wprost ołtarza na cmentarzu obok kościoła w Maszewie Dużym.

Pamiętajmy, dzień pogrzebu jest rozstaniem tylko czasowym. Tego dnia uczestniczymy nie tylko w pogrzebie, ale również w dniu narodzin do nieba.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.