CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1.Dziś po mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
2.Dziś od naszych Zuchów i Harcerzy możemy wziąć Betlejemski Ogień, aby rozświetlił wigilijne stoły. Dziękuję za tą możliwość organizatorom.
3.Msza sprawowana w sobotę o 17.00 od teraz będzie mszą niedzielną. Zapraszam tych którzy nie mogą w niedzielę, albo się obawiają pandemii. Będzie luźniej niż w marketach.
4.W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy CARITAS. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1–7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Dokładnie jak powinna przebiegać wigilia znajdziemy na Karcie dołączonej do Gościa Niedzielnego czy w intrenecie.
5.Pasterki w naszych kościołach w Maszewie o: 20.00 i 22.00, w Brwilnie o 24.00. W pierwszy dzień świąt mszę w Maszewie o 8.00 i 11.00, w Brwilnie o 9.30. Nie ma mszy popołudniowych.
6.Przed pasterką o 21.30 program słowno muzyczny w wykonaniu naszego zespołu. Zapraszam wcześniej na wspólne kolędowanie.
7.Przed pasterkami 30 minut wcześniej możliwość spowiedzi.
8.W drugi dzień świąt porządek niedzielny, a ofiarami na tacę wesprzemy nasze szkoły katolickie.
9.Spowiedź adwentowa od 16.30 w Maszewie w poniedziałek, wtorek i środę.
10.Pozostały jeszcze świece Caritas, zachęcam do wsparcia potrzebujących. Jest do nabycia Gość Niedzielny. W Małym Gościu znajdziemy stajenkę bożonarodzeniową do złożenia.
11.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO DOTYCZĄCE POWOŁAŃ
Drodzy Diecezjanie!
Przeżywając ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2020 z troską patrzę na potrzeby naszej wspólnoty diecezjalnej. W ostatnich latach zauważamy z niepokojem zmniejszającą się liczbę powołań do służby w Kościele. Dlatego odpowiadając na wezwanie Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8), gorąco zachęcam Was do włączenia się w inicjatywę alumnów naszego seminarium pod hasłem: „W 2021 r. modlę się o powołania”. Będzie ona trwała przez cały rok. Mogą w niej wziąć udział zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jaki i świeccy, a także całe wspólnoty i grupy ofiarując swoją modlitwę w dowolny dzień roku tak, aby nasze błaganie skierowane do Pana Żniwa było nieustanne. Proszę każdego z Was o żarliwą modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań. Możemy włączyć się do tej inicjatywy modlitewnej poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seminarium lub wypełniając papierowe zgłoszenie dostępne w kancelarii parafialnej.
Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i ofiarę w intencji powołań. Z serca Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i zawierzam Maryi oczekującej wraz z Józefem na narodzenie Bożego Syna. Płock, dnia 20 grudnia 2020 r.
Wasz Biskup Piotr