TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1.W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Spowiedź każdego dnia d 16.30. Jeśli ktoś chce skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą w domu, z racji choroby, to proszę zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.
2.Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
3.Msze Święte roratne w naszej świątyni są odprawiane, w środy o 7.00 i soboty o godz. 17.00.
4.W prezbiterium kościoła można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
5.Od najbliższej soboty, 19 grudnia, liturgia Mszy Świętej o godz. 17.00, w soboty, będzie z niedzieli i ci, którzy będą w niej uczestniczyć będą mogli przeżyć tę Eucharystię tak jakby uczestniczyli w niedzielę. Taka możliwość będzie do końca lutego 2021 roku. Na tej Mszy Świętej w sobotę będzie Chwała…,3 czytania z niedzieli, homilia, Wyznanie wiary.
6.Jak co roku, w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem skauci odpalają lampkę oliwną i przekazują ten Święty Ogień w międzynarodowej sztafecie wszystkim skautom i harcerzom na świecie by blask Betlejemskiego Ognia rozświetlił wigilijne stoły .W następną niedzielę 20 grudnia i do naszej Parafii zawita Betlejemskie Światełko Pokoju. Będzie można je odebrać od naszych Białych Wilków na wszystkich Mszach Świętych. Proszę tylko mieć swój lampion.
7.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
8.Pasterka w Maszewie o 20.00 i 22.00 w Brwilnie o północy.
9.Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00.
10.Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, prezes Naczelnej Izby Lekarskie zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę Covid-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu (…). Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (…)”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
11.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać również za ofiarę 400zł. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.