DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1.Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami do puszek braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, są wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości.
2.Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
3.W Adwencie rozważamy w Maszewie z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej w środy o 7.00 i soboty o godz. 17.00.
4.Mszę roratnie w środy ofiaruję w intencji wszystkich którzy fizycznie i finansową wspierają naszą parafię.
5.Przypominam o możliwości korzystania z spowiedzi od 16.30 w dni powszednie.
6.Ksiądz kanonik Henryk wyszedł ze szpitala, ale nadal zmaga się z chorobą proszę o modlitwę w Jego intencji. Msza św. o zdrowie będzie w przyszłą niedzielę o 9.30.
7.We wtorek, 8 grudnia, przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Maryja Niepokalanie Poczęta tzn. wolna od grzechu pierworodnego (jedyna z ludzi) i wszelkiej zmazy grzechowej. Msze Święte będą sprawowane w Brwilnie o godz. 11.00 i Maszewie o 17.00, na którą serdecznie zapraszam.
8.Przy ołtarzu można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
9.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
10.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
11.Dziękuję za wywiezienie liści i chryzantem z cmentarza w Brwilnie panom Janowi Gołębiewskiemu i Jakubowi Jastrzębskiemu. Wszystkich proszę o segregację śmieci i jeśli to możliwe o zabieranie surowców wtórnych.