PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

  • Proboszcz 

1.Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
2.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust parafialny czcząc św. Andrzeja Ap. patrona naszej Parafii. Msza za parafian o 9.30 w Brwilnie.
3.W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami (można korzystać z Mszy Świętej transmitowanej przez stacje telewizyjne). W kościele w Maszewie będą odprawiane roraty: w środy o 7.00 i soboty o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci.
4.Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Przez cały Adwent jest możliwość korzystania ze spowiedzi przed Mszą Świętą w Maszewie od 16.30.
5.W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Za tydzień niedziela adoracyjna. Odwiedziny tylko tych chorych, którzy poproszą o to telefonicznie.
6.W piątek złożyłem wniosek o dofinansowanie remontu dzwonnicy w Brwilnie. Opasłą dokumentację techniczną wykonali bezinteresownie nasi inżynierowie: Piotr Adamowicz i Tomasz Królikowski. Serdeczne Bóg zapłać.
7.Serdecznie dziękuję za dekoracje kościołów w Brwilnie Zofii i Edwardowi Różyckim, oraz Jadwidze Jankowskiej. W Maszewie posprzątały kościół i udekorowały: Joanna Berdek, Katarzyna Tarnowska, Monika Zalewska. W kościele w Brwilnie rynny czyścili: Budnicki Stefan, Jankowski Damian, Jeziórski Janusz, Kaczorowski Mirosław, Lewandowski Mateusz, Rosiak Grzegorz, Różycki Edward, Stupecki Janusz i Piotr. Bóg zapłać za troskę o naszą Parafię.
8.Zapraszam chętne dzieci i młodzież do Naszego zespołu parafialnego, który śpiewa na chórze.
9.Chcących przyjmować komunię św. na rękę bardzo proszę, aby podchodzili na samym początku.
10.W czwartek w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.
11.W przyszłą niedzielę będziemy się modlić w intencji Kościoła na Wschodzie i ofiarami do puszek wesprzemy ten Kościół.
12.Podobnie jak w latach ubiegłych można włączyć się do pięknej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiarami ze sprzedaży świec wspieramy najbardziej potrzebujących. Cena dużej świecy – 12.00 zł, małej – 6.00 złotych
13.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
14.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecam m. innymi: rozmowę z ojcem Jackiem Salijem, dominikaninem, o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary.