Chrystusa Króla

  • Proboszcz 

1.Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
2.Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
3.Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
4.Przed trzecią niedzielą Adwentu mieliśmy przeżywać rekolekcje adwentowe. W tym roku z racji pandemii nie będzie tradycyjnych rekolekcji, ale będzie możliwość korzystania z sakramentu pokuty. Więcej informacji na ten temat przekażę za tydzień.
5.Wczoraj obchodziliśmy imieniny Janusza naszego pana Organisty. Życzymy, aby Pan Bóg błogosławił i dawał łaskę zdrowia.
6.W przyszłą niedzielę I adwentową będziemy przeżywać w naszej parafii – uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Andrzeja Apostoła. Mszą odpustowa będzie w Brwilnie o godzinie 9.30. Zapraszam do skorzystania z daru jakim jest odpuszczenie nam przez Boga kar za grzechy, które zostały nam odpuszczone podczas spowiedzi.
7.W przyszłą sobotę o godzinie 9.00 będziemy czyścić rynny na kościele w Brwilnie. Bardzo serdecznie proszę Druhów Strażaków (nie tylko) do pomocy. \
8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. Bóg zapłać za ofiarę na kościół panu Rajmudowi Zaczek.
9.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego i nabywania świec Caritas.