Boże Narodzenie

1.Składem serdeczne podziękowania Radzi Gminy Stara Biała na ręce pana Wójta Sławomira Wawrzyńskiego za oświetlenie parkingu, przed kościołem w Maszewie Dużym. Parking jest użyczony nieodpłatnie Gminie Stara Biała.
2.Pan Robert Wyrzykowski ofiarował do kościoła w Maszewie Dużym dwa duże anioły ze sklejki. Anioły pomalowała pani Agnieszka Mikos. Ustawiliśmy je koło stajenki Bożonarodzeniowej. Docelowo rozważamy zainstalować je na stałe w pobliżu tabernakulum. Bóg zapłać za ten dar.
3.Serdecznie dziękuję za zrobienie dekoracji na Boże Narodzenie w kościele w Brwilnie państwu Zofii i Edwardowi Różyckim.
4.Kościół w Maszewie dekorowali: Monika Zalewska, Joanna Berdek i Katarzyna Tarnowska. Wspierali je Ryszard Ignaczak, Jan Tarka, Marcin Zaleski, Edward Zaleski, Kazimierz Zieliński. Bóg zapłać.
5.W okresie świąt Bożego Narodzenia zwyczajowo była wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odwiedzę Was moi kochanie w okresie wiosenno letnim w zależności od sytuacji. Będę chciał, aby było to po Wielkiej Nocy. Jeśli jednak, ktoś chciałby abym pobłogosławił dom teraz to będę odwiedzał Tych, którzy wyrażą taką wolę indywidualnie teraz. Proszę więc o kontakt chcących przyjąć mnie w swoich domach teraz.
6.Zachęcam do nabycia ciekawego świąteczno-noworocznego wydania Gościa Niedzielnego z cennym dodatkiem którym jest płyta CD z czteroma ewangeliami z serii Biblii Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączone do Gościa. Świąteczny Gość kosztuje 10 zł, później będą w regularnej cenie 8 zł.
7.Bóg zapłać za ofiary na naszą parafię w kwotach 500, 200, 500 i 1000 zł.
Życzę błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, a będą one wówczas, jeśli podobnie jak Józef, uczynimy miejsce na milczenie; jeśli, podobnie jak Maryja, powiemy Bogu „Oto jestem”; jeśli, podobnie jak Jezus, będziemy blisko tych, którzy są samotni; jeśli, tak jak pasterze, opuścimy nasze zagrody, aby być z Jezusem. Boże Narodzenie będzie wówczas, jeśli znajdziemy światło w ubogiej grocie Betlejem. Nie będzie to Boże Narodzenie, jeśli będziemy szukali lśniących blasków świata, jeśli napełnimy się prezentami, obiadami i wieczerzami, ale nie pomożemy przynajmniej jednemu biedakowi, który przypomina Boga, ponieważ Bóg w Boże Narodzenie przyszedł ubogi.
8.Umiłowani Diecezjanie!
Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach i w naszych rodzinach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję!
Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem –
† Piotr Libera
Biskup Płocki