CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1.Dzięki Zuchom i Harcerzom w naszej parafii mamy płomień z betlejemskiej groty, który możemy zabrać do swoich domów.
2.W poniedziałek na godzinę 19.00 zapraszam do kościoła w Maszewie chętnych, aby stworzyć wspólnotę modlitewną – formacyjną odnowy w Duchu Świętym.
3.Spotkania opłatkowe w moim mieszkaniu (jak będzie nas dużo to wyjdziemy na kościół): we wtorek o 18.00 zapraszam ministrantów, lektorów, członków rady i całą resztę zaangażowaną w grupy naszej parafii i chcących się przełamać opłatkiem.
4.W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy CARITAS. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1–7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Dokładnie jak powinna przebiegać wigilia znajdziemy na Karcie dołączonej do Gościa Niedzielnego czy w intrenecie.
5.Pasterki w naszych kościołach: w Maszewie o 20.00 i 22.00, w Brwilnie o 24.00. W pierwszy dzień świąt mszę w Maszewie o 8.00 i 11.00, w Brwilnie o 9.30. Nie ma mszy popołudniowych.
6.Przed pasterkami 30 minut wcześniej możliwość spowiedzi.
7.W drugi dzień świąt porządek niedzielny, a ofiarami na tacę wesprzemy nasze szkoły katolickie.
8.Jest do nabycia Gość Niedzielny i mały Gość. Do gazet dołączone są płyty z kolędami.
9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. W ostatnim czasie w plebanii przy ocieplaniu pracowali panowie: Ryszard Ignaczak, Jan Tarka i Kazimierz Zieliński. Zapraszam chętnych panów do pomocy. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. W minionym tygodniu otrzymałem 300 zł. Bóg zapłać też za choinki panu Krzysztofowi Joniak i choinkę Markowi Mielczarek. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.