Boże Narodzenie

ŻYCZENIA KSIĘDZA BISKUPA MIROSŁAWA MILEWSKIEGO
NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY ROK
Kochani Bracia i Siostry!
W kończącym się roku, w którym w naszym Kościele przeżywaliśmy 20. rocznicę beatyfikacji Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników: abp. Nowowiejskiego i bp. Wetmańskiego, składamy głęboki pokłon przed Dzieciątkiem Jezus.
Niech wielka tajemnica wiary o Synu Bożym, który przyniósł na świat miłość i pokój przenika Wasze życie, daje duchową siłę w przezwyciężaniu codziennych trudności i napełnia nadzieją. Z całego serca życzę Wam Kochani opieki oraz wstawiennictwa Świętej Rodziny. Niech życie Maryi i Józefa będzie najważniejszym drogowskazem każdego dnia.
Zapewniam o mojej modlitwie i z serca błogosławię: w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego!
Płock, Narodzenie Pańskie A.D. 2019
? Mirosław Milewski

  1. Bóg jest dobry! Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus, by nas sobą nie speszyć, by nas rozbroić miłością. Modlitwą otaczam miłych gości, oraz wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach. Życzę Wam i sobie Szeroko otwartych oczu i uszu, Wrażliwego serca, blasku betlejemskiej gwiazdy, mądrości Mędrców i prostoty Pasterzy? Życzę Wam i sobie Byśmy nigdy nie rozminęli się z przychodzącym dyskretnie Bogiem?
  2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą przyjąć Pana Jezusa również w Pierwszy dzień świąt.
  3. Dziś nie ma mszy św. po południ czyli o 16.00 i 17.15. Jutro porządek mszy św. niedzielny
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na podłogę: Paulina i Andrzej Staniszewscy, Iwona i Waldemar Gapińscy, anonimowo.
  5. Do kościoła w Maszewie zostały wstawione drzwi, dzięki którym będzie cieplej w kościele, gdyż będą mieć funkcję wiatrołapu, będą oddzielać kruchtę boczną od reszty kościoła co umożliwi otwieranie kościoła w dni powszednie. Dzięki tym drzwiom w kościele zyskaliśmy pomieszczenie w którym matki będą mogły uczestniczyć we mszy św. jak również zając się dzieckiem, które nie zawsze chcą być cicho.