CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1.Bóg zapłać za ofiary na podłogę, które złożyli: anonimowo 3000zł, po 300zł. Bożena i Ryszard Ignaczak, Kazimierz Zieliński, oraz ofiara na kościół w Brwilnie 1500zl. W ostatnim tygodniu udało się zakupić już granit na podłogę do całego kościoła. Po dwie płyty na wzór wyłożone są prezbiterium. Czekamy już na wiosnę i wykonawcę.
2.Dziś spotkanie z uczniami klas IV po mszy św. o 11.00. Przyszła niedziela jest ostatnią podczas której swoje spotkanie mają KŻR. Zachęcam, aby powstała nowa róża modląca się w intencji swoich dzieci.
3.Dziś spotkania opłatkowe w moim mieszkaniu o 18.30 zapraszam ministrantów, lektorów i całą resztę zaangażowaną w grupy naszej parafii i chcących się przełamać opłatkiem.
4.Dziękuję za dekorację naszych kościołów na święta. Dziękuję za choinki i ich przywiezienie z lasu. Do kościoła w Maszewie zakupiłem nowe figury, a pan Roman Myśliński wykonał nową szopkę.
5.We wtorek wigilia, czas w którym nikt nie powinien być sam, dlatego zechciejmy zorientować się wśród naszej rodziny, sąsiadów, kogo z nich możemy zaprosić na wieczerzę wigilijną. Zgodnie ze zwyczajem naszych przodków zachowajmy tego dnia post. Mszę św. (pasterka) będą o 22.00 w Maszewie i północy w Brwilnie.
W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia będą mszę o 8.00 i 11.00 w Maszewie i o 9.30 w Brwilnie.
Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jak zawsze w niedzielę: Brwilno 9.30 i 17.15; Maszewo: 8.00, 11.00, 16.00.
6.Trwa wizyta duszpasterska tak zwana kolęda. Serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcia, poczęstunki. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczę na potrzeby inwestycyjne naszej parafii tj. na kościół w Brwilnie i Maszewie.
23XII Lawendowa od nr 21 , oraz Maszewo 12,13,14
28XII Maszewo od państwa Łagodzińskich nr 14, ul. Sosnowa, do państwa Budnickich 56
30XII Maszewo od sklepu w Maszewie nad Wisłą do drogą do lasu po obu stronach (2 księży)
31 XII Biskupice i indywidualna kolęda dla tych którym nie pasował wcześniejszy termin.
7.W związku z tym, że w ostatnim czasie znów uaktywnili się przestępcy chcący wyłudzić pieniądze od starszych metodą na wnuczka policja apeluję, aby nie dawać nigdy obcym pieniędzy i zgłaszać takie przypadki.
8.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, który jest podwójnym numerem świątecznym w cenie 10zł. Jest też mały Gość Niedzielny w cenie 5zl.
9.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, a nam wszystkim życzę błogosławionego świątecznego tygodnia.