TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1.Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Grzegorz Kaczorowski. Sakrament pokuty przed i podczas wszystkich mszy św.
2.Obłożnie chorych, których zgłosicie odwiedzę w domach we wtorek po godzinie 13.00.
3.Zechciejmy zatroszczyć się o osoby starsze, pomóc im w przygotowaniach do świąt Narodzenia Pańskiego. Nie poprzestawajmy jednak tylko na sprzątaniu i zakupach, ale zatroszczmy się o to, aby skorzystały z sakramentu pokuty i przyjęły Komunię świętą. Dobrą okazją będzie pomoc w dotarciu na mszę św. rekolekcyjną we wtorek na godzinę 10.30
4.W poniedziałek kończy się pierwsza część Adwentu, w którym przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa, a od 17 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
5.Już niedługo Wigilia, czas w którym nikt nie powinien być sam, dlatego zechciejmy zorientować się wśród naszej rodziny, sąsiadów, kogo z nich możemy zaprosić na wieczerzę wigilijną. Zgodnie ze zwyczajem naszego narodu zachowajmy tego dnia post.
6.Spotkania opłatkowe w moim mieszkaniu (jak będzie nas dużo to wyjdziemy na kościół): w przyszłą niedzielę o 18.30 zapraszam ministrantów, lektorów i całą resztę zaangażowaną w grupy naszej parafii i chcących się przełamać opłatkiem.
7.Chętnych do pomocy w dekorowaniu naszych kościołów na święta Bożego Narodzenia zapraszam na 21 grudnia (sobota) na godzinę 10.00. do Maszewa i godzinę 13.00 do Brwilna.
8.Trwa wizyta duszpasterska tak zwana kolęda. Serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcia, poczęstunki i pomoc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości topograficznej dla mnie. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczę na potrzeby inwestycyjne naszej parafii tj. na kościół w Brwilnie i Maszewie.

18XII Brwilno ul. Płocka i Kościelna – od Państwa Lisickich do Gołębiewskich
19XII ul. Laurowa, Lawendowa do numeru 19 i Płocka od Spacerowej
23XII ul. Lawendowa od nr.21 i ul Maszewo 12
9.Są jeszcze świece Caritas, zachęcam do wsparcia dzieci.
10.Bóg zapłać za ofiary na posadzkę: z Maszewa Dużego 1500zł , oraz po 300zł Państwu Annie i Janowi Wrześniewskim, Aleksandrze i Rafałowi Kozłowskim, oraz anonimowo rodzinie z Brwilna.
11.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.