CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa ? Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.
 2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi ? Królowej naszą Ojczyznę, rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 3. Jutro wspominamy św. Floriana patrona strażaków, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych strażakach dziękując i w ten sposób za ich ofiarną pracę na rzecz naszej wspólnoty, oraz za to iż zawsze możemy na nich liczyć, nie tylko wtedy gdy jest pożar. Msza św. w Ich intencji w Brwilnie o 18.00.
 4. W piątek 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa Męczennika ? głównego patrona Polski. Ponieważ jest to uroczystość. Nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W maju gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszych kościołach nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie: w Maszewie o 16.45, natomiast w Brwilnie o 17.45. W niedziele nabożeństwo majowe będzie odprawiane przed godz. 15.45. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 6. Serdecznie dziękuję za ofiary składne na utrzymanie parafii w tym szczególnym czasie. Dwie rodziny będąc w kościele w Maszewie po raz pierwszy od założenia podłogi granitowej i dokupieniu ławek ? będąc zachwycone estetyką wnętrza złożyły ofiarę po 300zł. Dziękuję też za dwie ofiary na konto.
  Zamówiłem na dokupione ławki poduchy z gąbki tak, aby wszystkie ławki wyglądały jednakowo. Pan Wiesław Szer zaczął pracę stolarskie mające na celu poprawienie estetyki mebli.
  Do dokończenia kościoła w Maszewie potrzebne jest jeszcze obłożenie schodów betonowych, które się kruszą. Będziemy je wykańczać kostką i obrzeżamy.
  Spostrzegłem też, że w Kościele Brwileńskim nie ma katafalku. Postanowiłem to zmienić i otrzymałem materiał na niego od pana Grzegorza Sobczaka, a wykonaniem się zajął pan Władysław Trojanowski. Mamy więc już bardzo estetyczny katafalk pomyślany, aby można było używać go też do urn.
 7. Gość niedzielny ? zdrowy i nie zdrowy kult Maryi ? czym są i jak je od siebie odróżnić?
  Ponadto: o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników oraz księży w domach pomocy społecznej dotkniętych korona wirusem
  Reportaż o amerykańskiej Częstochowie ? najpopularniejszym polonijnym sanktuarium oraz największym polskim cmentarzu w Stanach
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.