SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1.Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy radujemy się rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Na wszystkich Mszach świętych będziemy odmawiać litanię do św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar długiego pontyfikatu Jana Pawła II, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: ?Totus Tuus?. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.
2.W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
3.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
4.Zgodnie z wytycznymi Rządu RP od 18 maja br., w naszych świątyniach może uczestniczyć 1 osoba na 10 m kwadratowych powierzchni świątyni, podczas każdej Mszy Świętej. Na zewnątrz nie ma limitów. Zachowajmy tylko bezpieczne odstępy i maseczki.
5.Pan Wiesław Szer pracuję przy odnawianiu ławek w kościele w Maszewie. Bóg zapłać.
6.Pan Robert Wyrzykowski sukcesywnie pracuję nad renowacją stacji drogi krzyżowej.
7.Dzięki życzliwości pani Dyrektor naszej szkoły i pracowitości naszych parafian pracujących w szkole Iwony Woltman i Małgorzaty Zielińskiej udało się bardzo porządnie doszorować podłogę.
8.Wczoraj w kościele sprzątały panie: Joanna, Katarzyna i Monika.
9.Za kwiaty i dekorację na dzień setnych urodzin św. Jana Pawła II dziękuję państwu Różyckim i paniom Monice Zaleskiej i Katarzynie Tarnowskiej.
10.Zakupiłem na dokupione ławki poduchy, wszystkie są już miękkie.
11.Zostały wywiezione śmieci z naszych cmentarzy. Bardzo proszę o segregacje. Zabieranie plastyku i szkła do domów pozwoli na odzyskanie surowców wtórnych. Śmieci z cmentarza idą na wysypisko bezpośrednią, a za każdą tonę, aby tam można było je składować trzeba zapłacić ponad 500 zł plus transport i załadunek. Ziemię i odpady organiczne zostawiajmy z boku, aby można je było wywieźć na pole. Za uprzątniecie śmieci organicznych dziękuję panu Waldemarowi Matlędze z Maszewa i Jakubowi Gołębiewskiemu z Brwilna
12.Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W ostatnią niedzielę wpłynęły dwie ofiary na podłogę od państwa Renaty, Pawła i Gabrieli Moderackich z Mańkowa ? 300 zł i anonimowo 200zł.
13.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.
14.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.