CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
2.Po Mszy św. sobotniej o godzinie 17.00 spotkanie z dziećmi klas IV. Ze względu na nową falę zachorowań na COVID zawieszam spotkania z przygotowującymi się do sakramentów. Zapraszam na sobotnią Mszę św. szczególnie obawiających się zakażenia. Jest tam bardzo niska frekwencja.
3.Zapowiadałem kolędę na rozpoczynający się tydzień. Niestety zwiększona zachorowalność zmusiła mnie do zmiany planów. Kolędę rozpocznę w późniejszym terminie.
4.W piątek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Obecny rok decyzją Papieża Franciszka jest rokiem św. Józefa – opiekuna Najświętszej Rodziny. Będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
5.W sobotę 20 marca będziemy mieć dzień spowiedzi, takie krótkie rekolekcje, będą zaproszeni księża. Zapraszam do Maszewa Dużego na godzinę 9.00, 11.00 i 19.00. W Brwilnie spotkamy się o 17.30.
6.Zachęcam do wsparcia Caritas poprzez zakupienia baranka z czekolady w cenie 5 zł. Jest też Gość Niedzielny. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy składać w sklepach w Brwilnie i w Maszewie w „Kubusiu”, oraz do skarbonek umieszczonych przy wejściu do kościołów.
7.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Bóg zapłać za życzliwość, ofiary duchowe i materialne.