DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1.Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami do puszek braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, są wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości.
2.Jutro wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Po mszy św. o 11.00 kiermasz w naszej parafii.
3.W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej w środy o 7.00 i soboty o godz. 17.00.(Maszewo)
4.Mszę roratnie w środy ofiaruję w intencji wszystkich którzy fizycznie, duchowo i finansową wspierają naszą parafię.
5.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które trwać będą do wtorku włącznie. Zaplanujmy sobie tak czas, aby skorzystać z sakramentu pokuty.
6.Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Czarnecki – Dyrektor Radia Katolickiego w Ciechanowie.
7.W środę, 8 grudnia, przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Maryja Niepokalanie Poczęta tzn. wolna od grzechu pierworodnego (jedyna z ludzi) i wszelkiej zmazy grzechowej. Msze Święte będzie sprawowana w Maszewie o 17.00, na którą serdecznie zapraszam (do południa mam lekcje w szkole).
8.Dzięki wytężonej pracy pani Aleksandry Kozłowskiej został złożony wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na dofinansowanie wykonania dokumentacji potrzebnej do remontu kościoła w Brwilnie i rewitalizacji terenu. Bóg zapłać.
9.Przy ołtarzu można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
10.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
11.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. Podczas ostatniej zbiórki do puszek na kwiaty zebrano w Brwilnie 471,51zł, w Maszewie 975 zł. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
12.Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki do kościoła to proszę o kontakt.
13.Pielgrzymkę do Ziemi Świętej planuję od piątku 16 do 23 września, natomiast wcześniej w lipcu od 7 do 14 (czwartek) planuję pielgrzymkę do Gruzji. Jeśli ktoś chciały dołączyć zapraszam. Informacje w zakrystii.
14.Dziękuję za wywiezienie liści i chryzantem z cmentarza w Brwilnie panom Janowi Gołębiewskiemu i Jakubowi Jastrzębskiemu. Wszystkich proszę o segregację śmieci i jeśli to możliwe o zabieranie surowców wtórnych.