PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

  • Proboszcz 

1.W sobotę po mszy św. o 17.00 odbyło się spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
2.Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2021/2022 są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust parafialny czcząc św. Andrzeja Ap. patrona naszej Parafii. Msza za parafian o 9.30 w Brwilnie.
3.W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W kościele w Maszewie będą odprawiane roraty: w środy o 7.00 i soboty o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci.
4.Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Przez cały Adwent jest możliwość korzystania ze spowiedzi przed Mszą Świętą w Maszewie od 16.30.
5.W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Za tydzień niedziela adoracyjna. Odwiedziny chorych od 7.50. Spowiadam w Sikorzu, stąd też inne godziny mszy św. W Maszewie piątek o 19.00 i w sobotę o 18.00
6.W przyszłą niedzielę będziemy się modlić w intencji Kościoła na Wschodzie i ofiarami do puszek wesprzemy ten Kościół.
7.Podobnie jak w latach ubiegłych można włączyć się do pięknej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiarami ze sprzedaży świec wspieramy najbardziej potrzebujących. Cena dużej świecy – 12.00 zł, małej – 6.00 złotych
8.W ostatnich latach deklaracją kościoła w Maszewie zajęła się pani Monika Zielińska i wspierają je panie Joanna Berdek i Katarzyna Tarnowska. Kościół w Brwilnie jest dekorowany przez panią Zofię Różycką wspieraną przez panią Jadwigę Jankowską. Poprosiłem Panie, aby nie wydawać wszystkich zebranych pieniędzy na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i Boże Ciało, a pieniądze te przeznaczać na dekoracje i kwiaty w ciągu roku. Niestety zebrane środki się skończyły, a czeka nas dekoracja bożonarodzeniowa. Proszę więc dziś, aby złożyć do puszek ofiary na kolejne miesiące dekoracji w kościołach. Bóg zapłać za wsparcie.
9.Zakończony został etap budowy plebanii, jest ona w stanie surowym zamkniętym. Jest to bardzo ładny, symetryczny budynek. Ja postarałem się o to, aby był też funkcjonalny. Dziękuję, tym którzy wspierali jego budowę. Dotychczas wydałem ponad 320 tyś zł. Nie miałem żadnych dotacji zewnętrznych. Pieniądze które wydałem w dużej mierze pochodzą z moich oszczędności. Proszę, jeśli ktoś mógłby wesprzeć pracę wykończeniowe będę niezmiernie wdzięczny. Panowie z Maszewa: Ryszard Ignaczak, Jan Tarka i Kazimierz Zieliński będą pomagać w wykończeniu budynku. Oczywiście pomoc innych fachowców jest mile widziana.
10.Pielgrzymka do Ziemi Świętej zostaje przełożona na późniejszy termin. Izrael wymaga od przybywających aby robili sobie testy na obecność korona wirusa w Tel Awiwie. To bardzo podrożyłoby wyjazd i niosło ryzyko dla uczestników kwarantanny na własny koszt w Izraelu. Nie mogę więc podjąć takiego ryzyka.
11.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. Na potrzeby parafii otrzymałem ofiary 500 i 200, oraz 500 od państwa Zaczek. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
12.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
13.W przyszłą niedzielę po mszy o 11.00 kiermasz przed kościołem w Maszewie.