DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Od tej niedzieli rozpoczynamy mszę św. gregoriańskie w intencji ks. kanonika Henryka. Zachęcam do wspólnej modlitwy. Terminy są wywieszone na tablicach ogłoszeń. W tym tygodniu mszę będą w Maszewie o 17.00. Ksiądz kanonik wolą wyrażoną w testamencie chciał spoczywać pośród nas w parafii. Nam pozostało teraz to miejsce pochowku godnie upamiętnić – stawiając nagrobek. Jaki będzie? Nie musi być najdroższy, a będzie taki na ile uda się zebrać pieniądze. Chcących z potrzeby serca włączyć się w to dzieło proszę o składanie ofiar w Brwilnie: w kościele u pana Edwarda Różyckiego, w sklepie, u sołtysa, u pań Zofii Różyckiej i Agnieszki Klaś. W Maszewie nad Wisłą u pani Barbary Budnickiej. W Maszewie Dużym sklepie Kubuś lub bezpośrednio do mnie.
Pomnik będzie budowany wiosną, a pieniądze proszę składać w najbliższych dwóch miesiącach.
2.W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
3.W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
4.Na prośbę Przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby niedzielę 24 stycznia br. obchodzić w diecezji płockiej jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia, podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel.
5.W przyszłą sobotę po mszy św. o 17.00, która jest już mszą niedzielną spotkanie z dziećmi komunijnymi – klas III.
6.Wizyta duszpasterska zwana kolędą w tym roku zasadniczo będzie po Wielkanocy. Jeśli natomiast ktoś chcę z jakiś powodów, abym odwiedził go teraz to proszę o kontakt.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary – Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
8.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.