TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Dziś niedziela solidarności z poszkodowanymi w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Ofiarami do puszek wesprzemy poszkodowanych.
2.W sobotę po mszy o 17.00 , która jest już zaliczana do niedzielnej – spotkanie dzieci do II komunii Św.
3.W tym tygodniu mszę św. w intencji ks. kan. Henryka w Brwilnie o 18.00
4.W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w poniedziałek, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
5.Przyszła niedziela jest ostatnią podczas której spotkanie KŻR i zmiana tajemnic.
6.W tym roku od wiosny zaczniemy budować plebanię, która będzie usytuowana obok kościoła w Maszewie Dużym. Budynek ten będzie mieć wielkości 10 x 17,5m. Przewidziane są niezależne mieszkania dla proboszcza, wikariusza, gospodyni, pokój gościnny. Będzie też część wspólna: salon z pokojem stołowym, kuchnia, kancelaria i kotłowania. W plebanii będą też dwa garaże. Wizualizację obiektu umieściłem w gablotach.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary – Bóg zapłać. W minionym tygodniu ofiary złożyli przyjmujący po kolędzie jak również Rajmund Zaczek. Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
8.Zachęcam do czytania Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.