DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA)

  1. Przeżywając dzisiaj uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytania: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: ?Jezu ufam Tobie?. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.
  2. Dziś rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi. Warto przypomnieć, że to właśnie w Płocku w swej klasztornej celi 22 lutego 1931 r. św. Faustyna doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego. Wydarzenie to tak opisała w swym ?Dzienniczku?, który powstawał w latach 1934-1938: ?Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie: jeden czerwony, a drugi blady /?/. Po chwili powiedział mi Jezus: wymaluj obraz według rysunku, który widzisz z podpisem: +Jezu, ufam Tobie+. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie?.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  4. W najbliższy czwartek uroczystość św. Wojciecha patrona Polski, natomiast w sobotę wspominamy św. Marka Ewangelistę. Tego dnia modlimy się o urodzaje i deszcz dla spragnionej ziemi.
  5. Serdecznie dziękuję za ofiary składne na utrzymanie naszej parafii poprzez konto bankowe i bezpośrednio.
  6. Trwają pracę polegające na renowacji drogi krzyżowej w kościele w Maszewie. Serdecznie dziękuję za to panu Robertowi Wyrzykowskiemu. Wdzięczny jestem też paniom: Joannie, Katarzynie i Monice za pracę w kościele mającą na celu dopielęgnowanie świeżo położonej podłogi granitowej.
  7. I Komunia Święta i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz sakrament bierzmowania przełożone zostają na późniejszy termin.
  8. Zgodnie z nowymi przepisami w kościele może gromadzić się więcej osób. Pamiętajmy tylko o ubieraniu maseczek i siadaniu od siebie w odległości 2 metrów. W naszym kościele w Maszewie może gromadzić się 29 osób.
  9. Wszystkim parafianom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowieniu Chorych.