DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.W sobotę po mszy o 17.00 odbyło się spotkanie z kandydatami do bierzmowania, na przyszłą.
Zapraszam dzieci I komunijne i ich rodziców.
2.Dziś dzień modlitw, postu i solidarności z Misjonarzami. Ofiarami do puszek wesprzemy misjonarzy w ich projekcie AD GENTES
3.W czwartek, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości.
4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Zapraszam do Brwilna na 16.30 i Maszewa na 17.30. Odwiedziny chorych jak zawsze. W sobotę o 17.00 powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
5.Za tydzień rozważania drogi krzyżowej poprowadzą kandydaci do bierzmowania. Za Dwa tygodnie dzieci klas IV odnawiających przyrzeczenia chrztu św.(mam nadzieję).
6.Radosną nowiną jest, że zgłosiło się 20 osób, które swoją modlitwą otoczą rodzinę. Powstanie wiec kolejna róża św. Józefa, która rozpocznie swoją modlitwę od 14 marca – uroczystej Mszy św. o godzinie 11.00.
7.Róża św. Moniki modląca się za dzieci obchodzi swoją 1 rocznicę istnienia. W dzisiejszą niedzielę podczas mszy św. o 9.30 módlmy się za członków i dzieci, których polecają w swoich codziennych modlitwach.
8.Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a w związku z tym czas na budowę nagrobka księdzu kan. Henrykowi. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom. Zebrano następujące ofiary: Rodzina ks. Kanonik – 3500, sklep w Brwilnie –5290, sklep Kubuś-2430, państwo Różyccy-1700 państwo Budniccy-3500, u mnie-4150zł. W sumie 20570zł. Parafialny komitet budowy pomnika zdecydował o wyborze projektu. Obecnie będzie poszukiwany najtańszy wykonawca.
9.Ofiara Marek i Bogusława Moderaccy Mańkowo 500zł, Ewa i Rajmund Zaczek 500zł i 200 zł na konto. Ofiary skrzętnie zbieram bo wkrótce ruszymy z budową plebanii. Jestem już od tygodnia jako nauczyciel zaszczepiony przeciw korona wirusowi, stąd też już w wielkim poście zamierzam pójść z wizytą duszpasterską. Czekałem na ten czas, aby nie ryzykować roznoszeniem wirusa i zarażeniem Parafian.
10.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Bóg zapłać za życzliwość, ofiary duchowe i materialne.
11.Zachęcam do wsparcia Caritas poprzez zakupienia baranka z czekolady w cenie 5 zł. Jest też Gość Niedzielny. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy składać w sklepach w Brwilnie i w Maszewie w „Kubusiu”, oraz do skarbonek umieszczonych przy wejściu do kościołów.