PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.W sobotę po mszy o 17.00 odbyło się spotkanie z uczniami klas IV. Za tydzień zapraszam na spotkanie z kandydatów do bierzmowania.
2.Dziękuję za dekorację wielkopostne w Brwilnie państwu Zofii i Edwardowi Różyckim, w Maszewie paniom Joannie Berdek, Katarzynie Tarnowskiej, Monice Zalewskiej.
3.Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na budowę sanktuarium Jezusa Miłosiernego Płocku. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek wesprzemy misjonarzy i ich projekty misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”
4.Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
5.Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszych kościołach w Maszewie o godz. 16.30 i Brwilnie o 18.00 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz.9.30 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
6.Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.
7.Caritas rozprowadza baranki z białej czekolady, które włożymy do naszych koszyków ze święconką w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritasu.
8.Dziękuję za odśnieżenie parkingu przed kościołem w Maszewie Państwu Stupeckim z Mańkowa
9.Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa w Maszewie i Brwilnie proszę składać do puszek przy wejściu do kościoła jak również w sklepie w Brwilnie i w Maszewie w Kubusiu.
10.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego tygodnia składam serdeczne życzenia. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary.
11.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.