II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Kochani Bracia i Siostry!
Jutro, 6 stycznia, przyjdziemy do naszych świątyń, by z Mędrcami złożyć Bogu ofiary. Tego dnia we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczniemy Rok św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Zapraszam Was do włączenia się w IX Orszak Trzech Króli, który jutro o godz. 11.00 rozpocznie się na Starym Rynku w Płocku. Pójdziemy następnie ulicami Bielską i Jachowicza do płockiej Stanisławówki, z radosnym śpiewem kolęd na ustach. Będzie to także nasz hołd dla św. Jana Pawła II, papieża rodziny, oraz wszystkich walczących sto lat temu, w 1920 r., w obronie bohaterskiego miasta Płocka i Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Hasło Orszaku ?Cuda, cuda ogłaszają? uświadamia nam, jak wiele cudów Bóg ciągle działa w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele. Z wdzięcznością tego dnia myślimy o misjonarzach z naszej diecezji, głoszących cuda Ewangelii w różnych częściach świata.
Zabierzcie ze sobą z parafii orszakowe ulotki, dzięki którym będziecie mogli wziąć udział w loterii. Niech na trasie Orszaku nie zabraknie małżeństw, rodzin, osób żyjących samotnie, w związkach nieregularnych, dzieci, młodzieży i dziadków. To nasze wspólne, piękne święto. Niech nam Bóg błogosławi na jego dobre przeżycie!
? Mirosław Milewski Płock, dnia 29 grudnia 2019 r., w święto Świętej Rodziny
1.Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. Na wszystkich mszach św. błogosławimy kredę i kadzidło. Przypominam, że jest to święto nakazane, czyli tak jak każdą niedzielę jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we mszy św. Porządek nabożeństw niedzielny.
2.Na drzwiach naszych domów po zewnętrznej stronie drzwi piszemy łac. Christus mansionem benedicat (?Niech Chrystus błogosławi temu domowi?)tradycyjnie rozumiane jako imiona trzech króli. Jest to przyznanie się przed światem, że jesteśmy chrześcijanami.
3.Za dwa tygodnie 19 w niedzielę o godzinie 10.45 uczniowie naszej szkoły zaprezentują jasełka. Jest to sztuka mówiąca o tym jak należy przeżywać święta Bożego Narodzenia. Zachęcam do obejrzenia , mnie wzruszyła wyciskając zły z oczu. Bóg zapłać.
4.Trwa wizyta duszpasterska; dziękując za życzliwe przyjęcie. Jeśli to możliwe proszę o samochód na godzinę 14.45 w dni powszednie, natomiast w sobotę na 8.45. Prosiłbym bardzo, aby w czasie kolędy w miarę możliwości rodzina była w komplecie. Na stole powinny być: krzyżyk, woda święcona, kropidło i świeczki. Dzieci i uczącą się młodzież proszę o przygotowanie zeszytów z religii. Przedstawiam plan kolędy na następny tydzień:
7 I Maszewo osiedle na Szpitalnej od numeru 30 do końca. (Osiedle po Cieślińskim, Droga do Szopy)
7 I Ludwikowo jadąc od strony Wyszyny ul. Lazurowa, Onyksowa(lewa strona) i część Brylantowej (lewa strona)
9 I Ludwikowo jadąc od szkoły ul Topazowa prawa strona i ul. Diamentowa, Opalowa, Cyrkoniowa (2 księży)
10 I Ludwikowo Topazowa (lewa strona)Agatowa, Koralowa, Brylantowa (prawa strona), Perłowa i Turkusowa (2 księży)
11 I Ludwikowo ul. Onyksowa (prawa strona), Szafirowa.
5.W przyszłą niedzielę spotkanie z kandydatami do bierzmowania, po mszy św. o 11.00.
6.Bóg zapłać za ofiary na posadzkę: anonimowo 1200zł, Joanna i Grzegorz Kranc 600zł, anonimowo 500zł i 300zł, Joanna i Paweł Piotrowscy 300zł, Wanda i Mirosław Koprowicz 400zł, anonimowo 400zł.