Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu.
 2. W tym dniu warto również przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka (powinien to być dokument w języku polskim) i zaświadczenia dla chrzestnych (z ich parafii zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę); a osoba, która założyła rodzinę, żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Zgłoszenia chrztu dokonujemy w kancelarii parafialnej.
 3. Dziś po mszy św. o 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania, za tydzień z dziećmi do I komunii świętej.
 4. W piątek 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu, natomiast w sobotę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
 5. Dziękując za życzliwe przyjęcie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję wizytę duszpasterską:
  13 I Ludwikowo ul. Brylantowa (lewa strona), Szmaragdowa, Rubinowa, Malachitowa, Granatowa, Bursztynowa, Kwarcowa. (2 księży)
  Maszewo Duże
  14 I ul. Wycinki i Brwileńska (prawa strona)
  14 I Lipnowska po obu stronach od Brwileńskiej do Cedrowej, od Działkowej do Tuwima
  15 I ul. Cedrowa i Jaworowa i Lipnowska do Bukowej
  16 I ul. Działkowa (2księzy)
  17 I ul. Lipnowska od Tuwima do Prusa i przyległe Brzechwy, Reja, Gałczyńskiego (2 księży)
  18 I ul Lipnowska od kościoła str. lewa do Łącznej, Jaśminowa, Jesionowa
  Bóg zapłać za ofiary na posadzkę: Zofia i Jan Cieślińscy ? 500zł, anonimowo od kandydatki do bierzmowania 300zł,i z Brwilna 300zł, z Ludwikowa 300, Iza i Paweł Zalewscy 300.
 6. Serdecznie dziękuję panu Markowi Malinowskiemu za zrobienie dwóch kropielnic według moich sugesti i własnego projektu. Kropielnice są śliczne i bedą już pasować do posadzki którą założymy w naszym kościele wiosną.
 7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.