DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W dniu dzisiejszym ks. kan. Henryk Lipka obchodzi dzień Patrona-Imieniny. Polecamy dostojnego Solenizanta Bożej opiece za wstawiennictwem Matki Najświętszej prosząc o potrzebne łaski na każdy dzień.
2.Dziś uczniowie szkoły z Maszewa Dużego wystawiają Jasełka Bożonarodzeniowe- Opowieść Wigilijną. Bóg zapłać dyrekcji i pedagogom naszej szkoły, oraz uczniom za te przedstawienie teatralne.
3.Po mszy św. o 11.00 spotkanie z dziećmi przystępującymi do I komunii świętej. Za tydzień zapraszam klasę czwartą. W ostaną niedziele miesiąca KŻR wymieniają tajemnicę. Zachęcam do stworzenia nowej róży modlącej się za swoje dzieci. Jest już 11 osób chętnych.
4.Dziś po raz pierwszy w naszej parafii zaśpiewała schola. Próby będą w niedzielę, chętne dzieci do śpiewu zapraszam. Pani Bożena wraz z panem Arkadiuszem czekają.
5.Przypominam i zachęcam chłopców, aby wstępowali w szeregi ministrantów. W przyszłą niedzielę próba o 10.15.
6.W najbliższy wtorek obchodzimy dzień babci, a w środę dzień dziadka. Pamiętajmy o tych żyjących i zmarłych wyrażając w ten sposób im wdzięczność.
7.W sobotę wspominamy nawrócenie św. Pawła Ap.
8.W niedzielę w Kościele Katolickim obchodzimy Dzień Islamu.
Dziękując za życzliwe przyjęcie nas na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję:
20 I ul. Sportowa, Słowackiego, Korczaka i Konopnickiej (2 księży)
21 I ul. Lipnowska strona lewa, Asnyka i Malinowa
21 I ul. Lipnowska (lew strona) Prusa i Szkolna
22 I ul. Lipnowska str. prawa od kościoła od 43 do 93
23 I ul Modrzewiowa, Jodłowa, Świerkowa, Sosnowa, Cisowa, Cyprysowa (2 księży)
24 I ul. Klonowa, Brzozowa, Akacjowa, Dębowa, Grabowa (2 księży)
25 I ul. Płock, ul Maszewska.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. W ostatnim czasie kilkanaście osób przy okazji kolędy złożyło ofiarę na podłogę do kościoła. Niektórzy prosili o anonimowość i dlatego abym nie pomylił się nie będę ogłaszał tym razem ofiarodawców, których proszę, aby zgłosili się do zakrystii i skreślili swój metr podłogi. Raz jeszcze Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.