TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W kruchcie kościoła w Maszewie została wybudowana ściana, która oddzieliła przestrzeń na feretrony procesyjne. Powstało w ten sposób estetyczne pomieszczenie w którym będą mogły w czasie mszy św. bawić się małe dzieci. Dzięki temu rozwiązaniu, kościół będzie otwierany w dni powszednie. Dokonali tego jak wielu innych już prac panowie: Roman Myśliński, Kazimierz Zieliński, Jan Tarka. Bóg zapłać.
2.W przyszłą niedzielę Ofiarowanie Pańskie- Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Błogosławieństwo gromnic podczas wszystkich Mszy św. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne.
3.Po mszy św. o 11.00 spotkanie z dziećmi przystępującymi do II komunii świętej. W dzisiejszą ostaną niedziele miesiąca KŻR wymieniają tajemnicę. Zachęcam do stworzenia nowej róży modlącej się za swoje dzieci. Jest już 11 osób chętnych. Za tydzień, adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 11.00. Jest już 17 osób.
4.Trwa nabór chętnych dzieci do naszej scholii, która rozpoczęła śpiew podczas mszy św. z udziałem dzieci o godzinie 11.00. Schylę poprowadzą Pani Basia wraz z panem Arkiem.
5.Dziś chłopcy którzy są ministrantami i chcą nimi być mają próbę o godzinie 10.30. z ks. Marcinem.
6.Dziękując za życzliwe przyjęcie nas na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący już ostatni tydzień planujemy od godziny 15.00 odwiedzić: Proszę słuchać uważnie, gdyż zmienione jest w stosunku do wcześniejszych ogłoszeń.
27 I ul. Lipnowska od 34-56, Agrestowa, Morelowa, Wiśniowa, Śliwkowa, Mickiewicza.
28 I ul. Bobrzyńska 68-70, Lipnowska od 4,Miła i Piękna
29 I od godziny 13.00 — ul. Dobrzyńska, Lipnowska od 1 do 39, Dębowa i Leśna
30 I ul. Lipnowska od 157 ? 143; Bukowe i Głogowa.
31 I w innym czasie indywidualnie tym którym nie pasowały wcześniejsze terminy.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. W ostatnim czasie kilkanaście osób przy okazji kolędy, ale również i rodzina z Mańkowa złożyło ofiarę na podłogę do kościoła. Niektórzy prosili o anonimowość i dlatego abym nie pomylił się nie będę ogłaszał tym razem ofiarodawców, których proszę, aby zgłosili się do zakrystii i skreślili swój metr podłogi. Raz jeszcze Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.