II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Czasem szczególnego spotkania ze Zbawicielem jest Wielki Post. To okres, w którym uświadamiamy sobie, że zbawienie jest darem, który otrzymaliśmy od Jezusa Chrystusa, a jednocześnie stawiamy sobie pytanie, czy umiemy ten dar przyjąć i odwzajemnić się miłością do Boga i człowieka.
  2. Pomocą w przeżywaniu tego okresu są nabożeństwa wielkopostne, czyli Droga krzyżowa, którą odprawiamy w piątek o godzinie 16.30 w Maszewie i o 18.00 w Brwilnie. Gorzkie żale śpiewać będziemy po od przyszłej niedzieli w Brwilnie po mszy św. o 9.30, a w Maszewie o 15.40 przed Mszą św.
  3. Dzisiaj pamiętamy w modlitwie o ponad 2000 rzeszy misjonarek i misjonarzy z Polski, którzy pracują w 97 krajach. Są niemalże obecni na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują słowa wiary i umocnienia w nadziei. Często pełnią swą służbę z narażeniem życia. Z poświęceniem, które trudno sobie wyobrazić. Dzielą los z tymi, do których Chrystus ich posłał. Z pokorą przyjmują ograniczenia zrodzone z nędzy duchowej i materialnej, by dźwigać ku Bogu, wspierać i pomagać. Zachęcam do wsparcia misji ofiarami do puszek.
  4. Dziś po mszy o 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Próba przed sakramentem. Jego Ekscelencja ks. Mirosław Milewski odwiedzi nas 19 marca. Msza w Brwilnie o 9.30, później modlitwa na cmentarzu w Brwilnie. W Maszewie modlitwa na cmentarzu o 15.00, później spotkanie w kościele i sprawozdania z grup działających w parafii. O godzinie 17.00 Msza św. Ingresowa z sakramentem bierzmowania.
  5. Panie w naszych kościołach zwyczajem lat ubiegłych zbierają na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.
  6. Można nabyć Wielkanocnego Baranka rozprowadzanego przez Caritas na nasz wielkanocny stół w cenie 5 zł. Ofiarą wesprzemy potrzebujących.
  7. Trwają pracę przy układaniu posadzki w kościele w Maszewie. Jestem niezmiernie wdzięczny Panom którzy to bezinteresownie czynią pracując całymi dniami na klęczącą w kościele. Są to: Kazimierz Zieliński, Ryszard Ignaczak, Jan Tarka, wspierali ich Wiesław Szer, Euzebiusz Świtalski, Krzysztof Kotarski, Zbigniew Jagliński, Marek Malinowski, Musimy mieć świadomość, że dzięki ich praca udało się zamknąć tą inwestycję na zero, choć ofiar wpłynęło na połowę posadzki. Dziękuję też Paniom: Teresie, Jadwidze, Urszuli, Barbarze, Joannie, Ewie, Danucie, Sandrze, Jolancie i Dorocie za posprzątanie kościoła. Zapraszam do współpracy tych, którzy zechcieliby się włączyć w trwające prace.
  8. Ogrzewanie kościoła w Maszewie z racji na jego kubaturę jest bardzo kosztowne. Utrzymywanie temperatury pokojowej byłoby szkodliwe dla naszego zdrowia (jesteśmy w kurtkach), a nad to nie ekonomiczne, gdyż kościół wykorzystywany jest tylko 3 godziny tygodniowo podczas niedzielnych nabożeństw. Podkreślam, że temperatura w kościele jest około 60 C. Musimy się cieplej ubierać zwracając szczególnie uwagę na grubość podeszwy obuwia.
  9. Dziś obchodzimy Dzień Kobiet ? pozwólcie drogie Panie, że dołączę się do wszystkich dobrze życzących, składając najserdeczniejsze życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi, a Wy stawajcie się na wzór Matki Najświętszej. Szczęść Boże.

W Gościu:
??Nigdy nie pomyślałabym, że Bóg mnie wybierze do takiej próby i że coś podobnego mnie spotka? ? rozmowa z uwolnioną po dziesięciu latach Asią Bibi
?o sile matczynej modlitwy
?o niezwykłym muzeum, w którym można ?dotknąć? Jana Pawła II