I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. Kościół proponuję nam w tym czasie więcej modlitwy i umartwienia(postu), oraz jałmużnę. Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu?
Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła ? jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.
2.Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o 16.30. w Maszewie i o 18.00 w Brwilnie. Gorzkie żale śpiewać będziemy w niedzielę podczas mszy św. o 8.00 i 9.30.
3.W dzisiejszą i przyszłą niedzielę po mszy o 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
4.Trwają pracę przy kładzeniu posadzki granitowej. Serdecznie za tę pracę dziękuję panom Ryszardowi Ignaczakowi, Romanowi Myślińskiemu, Kazimierzowi Zielińskiemu, Janowi Tarce. Pan Marek Malinowski docina granit i dowozi go tak, aby go nie zbrakło. Dziękuję też swojemu byłemu parafianinowi Adamowi Rajcy, za Jego wsparcie i narzędzia, oraz Pani inż. Marlenie Domańskiej za projekty i ciągłe konsultacje i przeróbki.
5.Pan Edward Różycki wraz z małżonką zatroszczyli się po raz kolejny o estetykę w kościele w Brwilnie odświeżając okna.
6.Serdecznie dziękuję za dekorację wielkopostne naszych kościołów w Brwilnie i Maszewie.
7.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać. W ostatnim tygodniu wpłynęły ofiary z Brwilna 300 i 500 zł, oraz z Maszewa 400zł.
8.Caritas rozprowadza baranki z białej czekolady, które włożymy do naszych koszyków ze święconką w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritasu.
9.Z boku wyłożona jest księga wstrzemięźliwości do której można wpisać swoje wielkopostne postanowienia. Jeśli ktoś z nas zechcę praktykować jałmużnę to obok księgi wstrzemięźliwości wyłożone są skarbonki caritas, które z ofiarami oddamy podczas wielkiego tygodnia.
10.Druga niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia w całej Polsce ofiarami do puszek wspieramy misje i misjonarzy polskich na całym świecie.

W Gościu
?magnes z myślami kardynała Stefana Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu
?początek rekolekcji wielkopostnych z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim
?o metodach pokonywania pokus