SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś powołanie rady parafialnej z uroczystym ślubowaniem i odebraniem nominacji w kościele w Brwilnie o godzinie 9.30. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w miesiącu podczas której KŻR mają zmianę tajemnic i spotkanie.
2.Bardzo proszę kandydatów do bierzmowania o potwierdzenie znajomości pacierza i prawd katechizmowych w tym tygodniu w godzinach od 16.00 do 16.50 . Po tym terminie już będą tylko wspólne próby przed sakramentem bierzmowania. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 11.00 będzie pierwsza próba. Obecność obowiązkowa.
3.W środę ? Popielec ? rozpoczynający Wielki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze w tym dniu w naszych świątyniach w Brwilnie o 13.00 i w Maszewie o godzinie: 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypomnijmy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.
4.Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek w Maszewie o 16.30. i w Brwilnie o 18.00.
5.W piątek o godzinie 18.30 w Brwilnie będzie Msza św. podczas której rozpoczniemy inauguracje KŻR pod wezwaniem św. Moniki, która wiele lat modliła się o nawrócenie swojego syna Augustyna, który później jak wiemy stał się świętym.
6.Gorzkie żale śpiewać będziemy w niedzielę po mszy św. o 8.00 i 9.30.
7.Chciałbym aby w kościele w Maszewie zamiast keyboard na chórze były organy cyfrowe. Takie organy przechodzone firmy Johanus kosztują około 7500zł. Póki co jako wspólnotę parafialną nie stać nas na zakup tego sprzętu (we wtorek rozpoczynamy kładzenie podłogi granitowej), ale być może ktoś z miłości do Pana Boga i muzyki zechciałby ufundować.
8.Wielki Post jest dla nas czasem szczególnym. W tym czasie podejmijmy trud pracy nad sobą i swoimi słabościami. Chciejmy usuwać ze swojego życia to wszystko, co oddala nas od Boga, a rozwijać te talenty, które pomogą nam osiągnąć zbawienie. Kościół proponuje nam: modlitwę, post i jałmużnę. Z boku wyłożona jest księga wstrzemięźliwości do której można wpisać swoje wielkopostne postanowienia. Jeśli ktoś z nas zechcę praktykować jałmużnę to obok księgi wstrzemięźliwości wyłożone są skarbonki caritas, które z ofiarami oddamy podczas wielkiego tygodnia.
9.Od lat Caritas rozprowadza baranki z białej czekolady, które włożymy do naszych koszyków ze święconką w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritasu.
10.Zwyczajem lat ubiegłych będziemy zbierać na kwiaty do grobu Pana Jezusa przed mszami świętymi
11.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.