III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W maju zapraszam na Nabożeństwo Majowe, które będzie w Brwilnie o 15.45 ze względu, na to że muszą się odbywać próby przed komuniami, bierzmowaniem, biały tydzień. W Maszewie o 16.45.
2.2 maja obchodzimy Dzień Flagi, a 3 będzie Święto Konstytucji, wtedy też obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny.
3.Próba dzieci przed I Komunią św. w Piątek o 17.30.
4.W tym tygodniu I piątek miesiąca wraz z odwiedzinami chorych.
5.W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 9.00 w Maszewie będzie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcam do „obejścia” pięciu pierwszych sobót miesiąca. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi i od 8.30 różaniec, który poprowadzi Koło Żywego Różańca z Maszewa Dużego. W następnym miesiącu poproszę o przewodniczenie modlitwie Różańcowej członków z Brwilna.
6.W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone karteczki z siglamy (skróty do ksiąg biblijnych) do tekstów pisma św. które będziemy mogli wylosować i przez tydzień rozważać to słowo Boże, które do nas Bóg kieruje.
7.Serdecznie dziękuję za rozebranie grobu i posprzątanie kościoła w Maszewie paniom Monice, Katarzynie i Joannie i panom Janowi i Edwardowi. W Brwilnie serdecznie dziękuję państwu Różyckim. Bóg zapłać też za pracę przy wykończeniu plebanii Panu Kazimierzowi Zielińskiemu. Zapraszam innych panów do pomocy.
8.Trwają prace związane z docieplaniem nowo powstającej plebanii z Maszewie.
9.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość i ofiary duchowe i materialne serdeczne Bóg zapłać.
10.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
11.Mieszkańcy Maszewa odnowili przydrożny krzyż, przy którym zbierają się na majowe. Bóg zapłać. Poświęcenie dziś o 18.00.