IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
2.W środę zmarł nasz pan organista Janusz Piotrowski. Swoją posługę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej wykonywał prawie mała 40 lat. Spoczął na cmentarzu w Maszewie Dużym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
3.Próba przed I komunią świętą w piątek o 17.30.
4.Próba dzieci klas IV przed odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych będzie w środę o 17.30 nie jak było planowane w czwartek. W naszej szkole w czwartek o 18. 00 w hali sportowo widowiskowej będzie program słowno-muzyczny p.t. „Polska pachnie bzami”. Dzieci naszej szkoły w tym liczna grupa z klas IV zaprezentują widowisko poświęcone konstytucji 3-maja. Zapraszam na ten wspaniały spektakl.
5.13 maja w piatek o godzinie 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie, podczas którego:

  • odmówimy różaniec,
  • odczytamy intencje złożone do „skrzynki próśb” zamocowanej do klęcznika koło figury Matki Bożej Fatimskiej,
  • pójdziemy w procesji wokół kościoła z zapalonymi świecami, wielbiąc Boga,
  • będziemy mogli przyjąć Jezusa w Komunii Świetej.
    6.Zapraszam na nabożeństwa majowe: Brwilno-15.45, Maszewo 16.45.
    7.Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego, do tego egzemplarza dołączona jest płyta CD z Biblią Audio.
    8.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość i ofiary duchowe i materialne serdeczne Bóg zapłać.