III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Sakrament bierzmowania z powyższych racji i wizytacja zostaną przeniesione na późniejszy termin.

  1. Droga krzyżowa w piątek o godzinie 16.30 w Maszewie i o 18.00 w Brwilnie. Gorzkie żale śpiewać będziemy w Brwilnie po mszy św. o 9.30, a w Maszewie o 15.40 przed Mszą św.
  2. Panie w naszych kościołach zwyczajem lat ubiegłych zbierają na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.
    4.Można nabyć Wielkanocnego Baranka rozprowadzanego przez Caritas na nasz wielkanocny stół w cenie 5 zł. Ofiarą wesprzemy potrzebujących.
    5.Zakończyliśmy układanie granitowej posadzki w kościele w Maszewie. Jestem niezmiernie wdzięczny Panom którzy to bezinteresownie uczynili: Kazimierzowi Zielińskiemu, Janowi Tarkce, Wiesławowi Szer, Krzysztof Kotarski, Euzebiuszowi Świtalskiemu, Markowi Malinowskiemu. W ostatnim tygodniu złożono też ofiary: Beata i Tomasz 600zł, oraz 300zł. Pracowały też Panie, które sprzątały kościół. Pomyślałem, że jedyną możliwością podziękowania i okazania wdzięczności tym, którzy nawet trzy tygodnie pracowali, oraz składali ofiary pieniężne, będzie Msza św. o Boże błogosławieństwo, którą odprawię w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 w ich intencji.
  3. 19 III uroczystość św. Józefa i za Jego wstawiennictwem w Brwilnie o 13.00, a w Maszewie o 17.00 odprawie Mszę św. w intencji opanowania pandemii koronawirusa i naszego zdrowia.
  4. Serdecznie dziękuję za pracę w kościele w Brwilnie panu Edwardowi Różyckiemu, który w środę będzie obchodził dzień swojego Patrona. Życzę dostojnemu Solenizantowi wiele łask Bożych i błogosławieństwa.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.