NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1.Po mszy św. w sobotę o 17.00 odbyło się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Za tydzień zapraszam dzieci klas III wraz z ich rodzicami.
2.Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
3.Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
4.Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
5.W czasie pandemii jeśli ktoś uczestniczy w Eucharystii sobotniej o godz. 17.00 to spełnia obowiązek uczestnictwa Mszy Świętej niedzielnej. Obecnie jest to msza niedzielna.
6.Dziękuję za zaproszenia kolędowe i ofiary składane na potrzeby parafii.
7.W nowo powstającej plebanii trwają pracę hydrauliczne i elektryczne. W miarę możliwości ocieplane jest poddasze.
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary – Bóg zapłać. W ostatnim czasie na rzecz naszej parafii pracował Pan Robert Wyrzykowski. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.