NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie.
2.Życzenia wielkanocne. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, jaki przeżywamy obecnie, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych, szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
3.Msze Święte dzisiaj: g 6.00 – 10.00 – 11.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Jak co roku, w poniedziałek wielkanocny, będziemy wspierać duchowo wyższe uczelnie katolickie. Niestety, wciąż nie możemy się licznie gromadzić w świątyniach na Mszach Świętych, możemy jednak pozostawać na zewnątrz w maseczkach i odstępie 1,5m. Wierzymy jednak, że nasza modlitwa o ustanie epidemii i podporządkowanie się wskazaniom władz rządowych przyniesie dobre owoce.
4.Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5.W przyszłą sobotę o godz.17.00 msza św. z udziałem dzieci, które po raz pierwszy przyjmą komunię św. 9 maja, Dzieci przystępujące do komunii św. 19 czerwca w sobotę spotkania będą mieć później. Po mszy próba na której podzielę rolę na uroczystość komunijną.
6.Dziękuję za posprzątanie naszych kościołów i dekorację Grobu Pana Jezusa: W Brwilnie – państwu Zofii i Edwardowi Różyckim i Jadwidze Jankowskiej, oraz Grzegorzowi Rosiakowi. W Maszewie – Monice i Marcinowi Zalewskim, Joannie Berdek, Janowi Tarce, Edwardowi Zalewskiemu, Anicie, Katarzynie, Liliannie, Marii.
Za palmy do kościoła pani Jadwidze Rajkowskiej.
Bób zapłać za ofiary na budowę plebanii Beacie i Tomaszowi- 500zł, Tomaszowi 300zł, Józefowi Kardaś 300zł.
7.Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom tego Tygodnia.
8.Przy wyjściu z kościoła są wyłożone maseczki jednorazowe, możemy je zabierać do domu.
9.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.