NIEDZIELA PALMOWA

1.Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii. Dzisiaj, w Niedzielę Palmową nie będzie procesji z palmami.
2.Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz.16.00. w Brwilnie i 18.00 w Maszewie.
3.W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych jak zawsze, można zgłosić również inne osoby pragnące przyjąć sakramenty.
4.W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 16.00. w Brwilnie i 18.00 w Maszewie będzie sprawowana liturgia Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. W tym dniu nie sprawuje się Mszy Świętej.
W Wielką Sobotę będzie błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny na zewnątrz: Brwilnie o 13.00 i 13.30(w między czasie będę w konfesjonale), Maszewie 9.00; 10.00; 11.00; 12.00 i 14.00(zaraz po błogosławieństwie będę siedzieć w konfesjonale). Do koszyczków z pokarmami możemy włożyć buteleczkę z wodą którą również poświęcę.
5.W Wielką Sobotę zachęcam do odwiedzenia kościoła pojedyncze osoby na krótką adoracje.
6.Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 16.00. w Brwilnie i 18.00 w Maszewie, jednak bez poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowione zostaną przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. 6.00 Msza Święta rezurekcyjna w obu kościołach, jednak bez procesji. Przed Eucharystią rezurekcyjną kapłan udzieli błogosławieństwa, całej parafii, Najświętszym sakramentem na progu świątyni. Kolejne Msze Święte w Niedzielę wielkanocną będą sprawowane w Maszewie o godz. 10.00 i 11.00. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
7.Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
8.Moi Drodzy, tegoroczne święta wielkanocne po raz drugi będą inne niż te które pamiętaliśmy i w których od najmłodszych lat braliśmy czynny udział. Zgodnie z nowymi obostrzeniami do wnętrza kościoła mogą wejść nieliczni. Wierni jednak uczestniczyć mogą w liturgii na zewnątrz kościoła, na wolnym powietrzu, na terenie przykościelnym, z zachowaniem odpowiednich zasad (maseczki i dystans1.5 m). Aby nie było zbyt ciemno i zimno na dworze nabożeństwa w wielkie dni Czwartek, piątek i sobotę będą w Brwilnie o 16.00 a w Maszewie o 18.00. Zgodnie z zaleceniami władz rezygnujemy z procesji rezurekcyjnej, tak aby wierni pozostawali na swoich miejscach.
9.Pamiętajmy w modlitwach o chorych, pracownikach służby zdrowia i wszystkich, którzy nam służą w tym trudnym czasie. Otoczmy modlitwą zmarłych i tych, którzy opłakują swoich bliskich, którzy odeszli do wieczności. Wreszcie pamiętajcie, że jest to czas spotkania w gronie rodzinnym, ograniczonym do domowników. Stwórzmy jednak atmosferę życzliwości, pomocy, wspólnych rozmów również na tematy religijne. Niech Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich pokojem i radością.
10.Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.
11.Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii: Zaczek Rajmund 500 zł, Łabiszewski Robert 300zł, Krajenta Grażyna 200zł. Zaraz po świętach zaczynamy budowę plebanii.