V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Jutro 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza Święta tego dnia w naszych kościołach będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
2.We wtorek 4 maja wspominamy w Liturgii Kościoła św. Floriana, patrona strażaków o godzinie 18.00 w Brwilnie odprawię Mszę Świętą w intencji strażaków z naszej parafii. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy prosili Boga o liczne i święte powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. Spowiedź w piątek od w Brwilnie wraz z majowym o 16.30. Do Maszewa zapraszam na godz. 17.30.
3.Odwiedziny chorych w I piątek miesiąca jak zawsze od godziny 8.00
4.W sobotę od godz. 12.00 spowiedź dzieci i ich rodzin przed I komunią świętą, która będzie w niedzielę 9 maja na mszy o godzinie 11.00. Dzieci wraz z rodzicami będą siedzieć we wszystkich ławkach, więc bardzo proszę niezainteresowanych uroczystością, aby wybrali inną godzinę nabożeństwa. W sobotę również po mszy św. o 17.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
5.Rozpoczęliśmy budowę plebanii. Dziś poświęcimy kamień węgielny (kamień przywieziony z Ziemi Świętej), który spocznie pod fundamentami nowego budynku. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Państwo Zaczek 500zł, Barbara Gapińska 200zł i 200zł anonimowo. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.
6.Zachęcam do lektury gościa Niedzielnego.