VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W sobotę po mszy o 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
2.Dzisiejszej niedzieli 27 dzieci (pierwsza część) ma swoją I Komunię Świętą.
3.W sobotę 15 maja o 12.00 (pierwsza część) 24 dzieci odnowi przyrzeczenia Chrztu.
4.Zapraszam na spotkanie Członków Rady Parafialnej do kościoła w Maszewie, które będzie w poniedziałek o19.00. Pochylimy się nad sprawią wydzierżawienia budynku plebanii w Brwilnie i budowy nowej w Maszewie.
5.We wtorek o 18.00 spotkanie dzieci które I Komunię Św. będą mieć 19 czerwca. W środę spowiedź dzieci i próba generalna odnawiających przyrzeczenia Chrztu Św.
6.We wtorek i środę z racji prób z dziećmi nie będzie majowego w Brwilnie.
7.W zeszłym tygodniu bezinteresownie (jak zawsze) pracowali przy kościele panowie Jan Tarka i Kazimierz Zieliński. Pan Józef Radaszkiewicz wykonał krzyż, który wisi w kruchcie.
8.Bóg zapłać za ofiary składane na budowę plebanii – KRYSKA ANNA 400, Państwo Sobczak zakupili i ofiarowali bardzo potrzebną w Maszewie Toaletę przenośną TOJ TOJ. Jest już wykorzystywana podczas budowy, będzie służyć pielgrzymom i będącym na cmentarzu i w kościele. Usytuowałem ją w rogu działki pośród zieleni koło cmentarza.
9.W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
10.Przypominam, że w naszych kościołach w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
11.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
12.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
13.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.