WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
2.We wtorek o 18.00 próba dzieci przed I komunią św. W środę o 18.00 próba dzieci klas IV, które odnawiają przyrzeczenia Chrztu św. w czerwcu. Rozdam rolę na uroczystość.
3.Kandydaci do bierzmowania proszeni są w tym tygodniu o zgłaszanie się na rozmowę kwalifikacyjną, dopuszczającą do tego sakramentu.
4.W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 22 maja.
5.W zeszłym tygodniu zostało wywiezionych znaczna część śmieci, które ważyły ponad 8 ton. Koszt tego przedsięwzięcia to 4 772 zł. Proszę usilnie o segregację śmieci i zabieranie ich do domu.
6.Na zebraniu Rady Parafialnej Radni z Brwilna poprosili o odłożenie decyzji o wydzierżawieniu budynku plebanii. W ostatnim tygodniu zostały zalane ławy pod plebanie w Maszewie i będzie budowany fundament z bloczka.
7.W tym roku Boże Ciało będziemy chcieli przeżyć w sposób tradycyjny z ołtarzami i procesją. W Brwilnie wszystko zróbmy jak dotychczas. W Maszewie procesja będzie też tylko wokół Kościoła z czteroma ołtarzami. Bardzo proszę, aby mieszkańcy ulicy Lipnowskiej od numeru 1 (numery nieparzyste) do kościoła przygotowali I ołtarz, mieszkańcy od numeru 2 (numery parzyste) do numeru 72 przygotowali II ołtarz, III ołtarz proszę by przygotowali mieszkańcy od Kościoła w stronę Mańkowa, IV ołtarz proszę by przygotowali mieszkańcy od numeru 74 (numery parzyste) do Mańkowa. Proszę o angażowanie się mieszkańców ulic przyległych do lipnowskiej również. Ołtarze będą na placu kościelnym z powodu bezpieczeństwa, gdyż na drodze krajowej 559 jest duży ruch.
8.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne na potrzeby naszej Parafii.
9.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.