ZESŁNIE DUCHA ŚWIETEGO

1.Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Św. kończymy okres wielkanocny. W przyszłą niedziele naszą parafię nawiedzą relikwie św. Kaspra del Bufalo – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa i Wspomożyciela, który wyprasza łaskę uzdrowienia z chorób nowotworowych. Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Kaspra do naszej parafii nastąpi w dniu 30.05.2021r o godz. 11.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Sebastian Pięta – Misjonarz Krwi Chrystusa z Ożarowa. Peregrynacja relikwii św. Kaspra del Bufalo będzie najpierw w domach członów Wspólnoty Krwi Chrystusa. Następnie relikwie mogą odwiedzić każdą chętną rodzinę. Zgłoszenia w zakrystii parafialnej lub u Pani Teresy Kaczorowskiej nr tel.784 631164.
2.W poniedziałek o 18.00 próba dzieci przed II komunią święta, we wtorek o 18.00 przed I Komunią.
3.W przyszłą sobotę 29 maja po mszy św. o 18.00 próba kandydatów do bierzmowania.
4.Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela
5.Przypominam o Bożym Ciele i ołtarzach, bardzo proszę, aby znalazła się w każdej z części ¼ Maszewa dużego, która by zainicjowała i zorganizowała zrobienie ołtarza.
6.W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
7.W piątek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
8.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne na potrzeby naszej Parafii. W ostatnim tygodniu bezinteresownie ułożyli kanalizację pan Roman Myśliński i Jan Tarka. Bóg zapłać również za ofiarę 500zł Państwu Zaczek.
9.Zachęcam do lektury Małego i Gościa Niedzielnego.